Вирувало на кварталі свято

Справді, якщо є День міста, то чому б не бути Дню кварталу?  Тож депутат міської ради Наталя Клименко вирішила  влаштувати святкову зустріч зі своїми виборцями, жителями кварталу № 47.  Аж тут і приємний привід – закінчили облаштовувати дитячий майданчик, так би мовити, відкриття об’єкту. Під вечір 29 серпня на вулиці Громова було навдивовижу людно і гамірно. Лунала музика, дітвора освоювала гойдалки і гірки, а найменшенькі у пісочниці старанно перелопачували пісок, не надто переймаючись справами дорослих. Що ж, у кожного віку свої радощі.  На лавах і стільцях розмістилися люди поважного віку, а молодші тісним колом оточили майданчик, вітаючись та перемовляючись зі знайомими.  Загальну увагу до себе  привертали  святково накриті столи з тортами, бутербродами, пирогами, круасанами та фруктами. Всю цю смакоту приготували  господині, активні помічниці свого депутата і голови квартального комітету.

Депутат міської ради Наталя Клименко на святкуванні

 

Відкриваючи святкову зустріч, Наталя Клименко, теж уродженка кварталу,  на знак своєї поваги до громади вручила голові квартального комітету Тетяні Пчілінській  пишний коровай, а потім розповіла, що заселення цієї території розпочалося  в 60-і роки ХІХ-го століття і, що для неї особливо цікаво, значну частину поселенців складали болгарські сім’ї. Та й нині тут їх багато, сказала вона, варто лише запитати прізвища присутніх, і у відповідь залунало: Боєві, Діордієві, Опрі, Драганові та інші. Але усіх нас, якого  б коріння ми не були, єднає Україна, про що і йдеться у пісні, яку виконала  Тетяна Заторська.

Світлим сумом за минулими роками і рідними людьми проникнутий  виступ  Наталі Терещенко, яка зросла на цій вулиці, пам’ятає і любить цих людей, їм присвячений її вірш “Вулиця Громова”. Вдячні слухачі тепло сприйняли виступ поетеси.

   Піснею «Ой, зелене жито» зустріла шановних гостей Наталя Негрецька. А прибули на свято кварталу депутати міськради, керівники навчальних закладів, підприємці і народний депутат Вадим  Підберезняк, який виступив    з вітальним словом  і напівжартома повідомив, що не всі парламентарі роз’їхалися по відпустках, дехто й працює.

«Ось наша група щойно повернулася з сусіднього району, тепер у Первомайську знайомимося з проблемами, шукаємо шляхи їх вирішення. Але насамперед, – сказав Вадим Іванович,  – хочу підкреслити, що вперше присутній на подібній зустрічі депутата зі своїми виборцями, де поєднано результат  зробленої роботи і святкового дійства, та ще й у такій теплій невимушеній атмосфері, хай це стане прикладом для наслідування».

 

  Свято продовжувалося згідно зі сценарієм, а бажаючі могли поспілкуватися з народним депутатом, відійшовши трохи далі від гомінкого натовпу вболівальників. Чому саме вболівальників? Тому що свої таланти демонстрували  дорослі і юні жителі кварталу. Виставка виробів із бісеру, кулінарні шедеври – як ними не замилуватися? А щодо розкішних голосів – то тут дійсно слухати не переслухати, так гарно співають на 47-му кварталі!

Коли ж настав час оголосити «родзинку» свята, раптом зазвучали вигуки болгарською,  музика запального танцю, і красиві дівчата в національних костюмах  під захоплені погляди глядачів попливли у танці. Це учасниці болгарського фольклорного колективу «Черемха» із села Станкувате Вільшанського району.

Та  й про справи буденні не слід забувати, наголосила голова квартального комітету Тетяна Пчілінська і подякувала усім тим, хто виходить на суботники, хто дбає про чистоту й затишок не лише власних садиб, а й своїх вулиць, всього кварталу.  Так, наприклад, родина Бондарів разом із сусідами  активно долучилися до упорядкування дитячого майданчику.

Уже під кінець свята завітала на квартал разом зі своїм заступником й міський голова Людмила Дромашко, яка того дня допізна працювала з депутатами міської ради. Вона побажала усім бути справжніми господарями на своєму кварталі на берегти ті здобутки, які уже є.

    Нарешті дійшла черга й до частування, ігор та конкурсів. Гамір, сміх, дружнє спілкування аж до пізнього вечора – словом, свято кварталу вдалося.

Матеріал підготувала Лоріна ЛИСОГУРСЬКА

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.