У Первомайську боротимуться проти сексуального насильства над дітьми — дошкільнятами

Про це заявили членкині громадської організації «Ольвія» (керівник Олена Константинова) під час проведення круглого столу, який проходив у стінах мерії наприкінці минулого тижня. В його роботі взяли участь представники усіх служб та управлінь, що дотичні до даної теми. Зокрема, управління освіти, соціальні та правоохоронні служби, представники громадських організацій та журналісти. Долучилися до роботи круглого столу й міський голова Людмила Дромашко, заступник з питань соціального захисту Ольга Колесніченко та секретар міської ради Сергій Бондарчук.

Чи не вперше первомайська громада уголос заговорила на тему сексуального насильства над дітьми. Говорили, що дане явище не просто має місце в нашому житті, а про те, що у нашій країні задовольнити свою хіть за допомогою дитини, на жаль, не вважається злочином.

Страшні статистичні дані, а це 21% опитаних дітей зазнали сексуально насильства . Йдеться про те, що їхні оголені інтимні частини тіла фотографували або знімали на відео, змушували вступати в статеві стосунки з дорослими та тримати це у таємниці, за винагороду показувати свої статеві органи й так далі.

Від наведених прикладів та від того, що все це відбувається поруч – присутні здригнулися. Бо ж в суєті-суєт свого дорослого життя ми доволі часто проходимо повз таких явищ. Тепер, коли тему піднято, почали замислюватися, в який спосіб уберегти наших дітей від такої біди.

Говорили багато й емоційно, бо всі члени круглого столу – мами, батьки та бабусі, і всім однаково боляче за дітей.

Говорили про те, що є два шляхи: запобігти насильству або боротися з його наслідками. Звичайно, хочеться запобігти, виробивши разом із дитиною правила її безпеки. У цій зоні є багато упереджень, сорому й страхів у самих батьків, які були виховані в умовах, де не практикувалося довірливих стосунків із дітьми, де тема сексу була табу. Але якщо ви вирішили поговорити про це з дитиною, важливим правилом має бути відповідність того, що ви говорите, віку дитини, а отже й її розумінню того, про що йдеться.

Важливо виробити в дитини розуміння того, що її тіло належить тільки їй, будь-які дотики до її тіла інших людей неприпустимі, й про такі втручання важливо повідомляти дорослим, навіть якщо це був медичний огляд у школі, тим більше якщо такі дії не застережені й не передбачені правилами

Говорили також й про те, що обмежити насильство ми можемо тільки тим, що створюємо з дитиною зону довіри, коли по найважливішу й інтимну пораду вона прийде до рідних, навчаємо її критично мислити, ставити незручні запитання дорослим, вміти вчасно сказати «ні», «не хочу», «не буду». І навчаємо цього на власному прикладі, коли не забороняємо їй сперечатися й ставити нам запитання, не погоджуватися й мати власну думку, ухвалювати рішення й нести за них відповідальність. І саме тоді ми можемо бути за дітей спокійні, а не тоді, коли ми за ними стежимо й підглядаємо.

Після бурхливих дискусій та розмов, прийнято рішення про визнання такої проблеми в цілому та необхідності напрацювання алгоритму її вирішення. Причому акцентувалося на тому, що попередити дане явище можливо лише за умови спільної роботи усієї громадськості.

Серед заходів, які б могли б посприяти упередженню проблеми, запропоновано велику просвітницьку кампанію, в якій мають взяти участь як освітяни, працівники соціальних, правоохоронних служб, так і журналісти.

Напрацювання методичного матеріалу, який стане початком ведення боротьби з даною проблемою, взяла на себе ГО «Ольвія». Та найперше організація береться за розробку брошури, в якій будуть адреси та телефони тих служб, до яких можна буде звернутися по допомогу в разі виявлення випадків насильства.

І наостанок хотілося б додати, що заходи, спрямовані на захист дітей, проходитимуть в рамках проекту «Безпечне дитинство», що реалізується у Первомайську за підтримки українського жіночого фонду.

 

Наталія Клименко

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.