Вересневі самоцвіти пісенного Первомайська

Уже вп’яте на теренах Первомайська проходить регіональний пісенний фестиваль «Пісенна моя Україна». Цей рік для його проведення став особливим. По-перше, фестиваль проходив у день народження міста Первомайська, по-друге, до його участі долучилися колективи й з інших областей України, зокрема Полтавщини та Кіровоградщини. Також в цьому році до фестивалю доєдналися й представниці Всеукраїнської громадської організації «Дія», зокрема Олена Палашек з Одеси, відома композиторка, поетеса, громадська діячка та онучка Утьосова. До речі, саме вона очолила команду журі.

Нагадаємо, що фестиваль народився п’ять років тому на теренах Первомайської політехніки за сприяння директорів закладів Сергія Доценка та Тетяни Костюкової.

В цьому році на фестиваль з’їхалося п’ятнадцять колективів, як уже зазначалося, з різних регіонів України. Цікавим став той факт, що прибуло два болгаро-українські колективи із сусідньої Вільшанщини, які представили болгарську та українську культури, зокрема «Садянка» (керівник Олена Бренгач) із Станкуватського будинку культури та «Гуденки» (керівник Любов Гончарова) із Вільшанського міського будинку культури №2.

Уперше на фестиваль завітали студенти із Полтавського аграрного університету. Їхній колектив «Маланка» під керівництвом заслуженого працівника культури Юлії Глущенко зірвав овації та очарував своїм професіоналізмом.

Традиційно на свято завітали колективи із Первомайського району – це «Степківчанка» (керівник Наталія Ларькіна), «Берегині» та «Файні молодички» (Керівник Наталія Кліщенко), «Чарівні Грушівчанки» (керівник Віра Магда ), «Забава» із Романової Балки (керівник Таїсія Свердан ), «Підгородняночка» (керівник Катерина Прокопенко), наші врадіївські пісенні дівчата із колективу «Чисті роси». Як завжди, вони порадували своєю творчістю та гарним співом.

Не менш цікаво представили свою пісенну творчість й первомайські колективи – це «Голтяни» (керівник Клавдія Прокопенко), «Ясени» (керівник Петро Карпук), «Кум та кумасі» (керівник Оксана Лісовець),дитячі колективи ДМШ №2 та 1 «Симфонік»(керівник Людмила Ярмошенко), «Бравісімо» (керівник Фаїна Омарова).

Щодо гостей фестивалю – то традиційно радували своїм співом Тетяна Заторська, «Червона калина» (керівник Ольга Попова), а також цього року завітав ще й Сашко Кравченко. Знайшли час привітати фестиваль міський голова Людмила Дромашко та народний депутат України Вадим Підберезняк.

Свято пісні супроводжувалося ще й приготуванням борщу по-первомайськи, який традиційно готується уже кілька років поспіль саме в день народження міста Первомайськ.

Протягом чотирьох годин у місті над Бугом лунали українські пісні. Вони не просто радували глядача, вони нагадували усім, що ми найспівочіша нація в світі.

За результатами фестивалю-конкурсу та після гарячих дебатів журі були оголошені переможці – перше місце посів фольклорно-етнографічний болгарський  колектив «Садянка», який, до речі, ще й отримав грошову премію від народного депутата України Вадима Підберезняка. Друге розділили між собою первомайські «Ясени» та полтавська «Маланка», третє місце врадіївські «Чисті роси» та «Підгородняночка» Первомайського району.

Свято пісні пройшло на одному диханні. Всі роз’їхалияс з надією на наступну зустріч, яку вже встигли назвати вересневі самоцвіти.

Наталія Клименко

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.